Në Prishtinë pas pak fillon protestë kundër Gjykatës Speciale

0

Protesta e paralajmëruar dje nga OVL e UÇK-së dhe Lëvizja Vetëvendosje, do të fillojë në orën dhjetë.

Por, që tani kanë filluar përgatitjet nga Policia e Kosovës, të cilët kanë nisur të pozicionohen në qendër.

Mbështetje kësaj proteste i ka dhënë Lëvizja Vetëvendosje, e cila edhe më herët ka qenë kundër krijimit të Gjykatës Speciale.

Në një komunikatë për media të kësaj lëvizje thuhet se përveç protestës deputetët e VV-së do të zhvillojnë betejë edhe brenda Kuvendit për të hedhur poshtë propozimin për këtë “padrejtësi speciale” siç e kanë quajtur ata.

Policia po bënë përgatitjet e fundit për të përcjellje të protestës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here