Në Oshlak digjen 10 hektarë me drunj pishe

0

Raportohet se është përfshirë nga zjarri një pjesë e pyllit në Bjeshkën e Oshlakut që i takon Komunës së Prizrenit. Policia e Kosovës ka bërë me dije se me këtë rast janë djegur rreth 10 hektar të mbjellura me drunj pishe. Në vend të ngjarjes kanë dalur njësiti i zjarrfikësve dhe kanë lokalizuar zjarrin. Nuk raportohet për të lënduar.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here