Në Kllokot gjendet një arsenal armësh, pronarët merreshin me shitjen e tyre

0

Në Kllokot janë arrestuar 2 qytetarë shqiptarë, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tyre janë gjetur dhe konfiskuar: 3 armë AK-47, 3 pushkë gjuetije, 1 pushkë M-48, 7 pistoleta, 1 pushkë ajrore dhe rreth 8000 copë fishekë të kalibrave të ndryshëm. Me urdhër të prokurorit dy qytetarët janë dërguar në burg dhe mbi ta rëndon akuza e shitjes së paautorizuar të armëve. Në lidhje me rastin edhe një i dyshuar gjendet në arrati.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here