Në Greqi, shqiptarja përdhunohet për orë të tëra nga bullgari

0

Një pastruese shqiptare 51-vjeçare në Petralona përjetoi për nëntë orë makthi në duart e një 35-vjeçari dje, të shtunën, kur autori bullgar i shpallur në kërkim, u arrestua në kufirin e autostradës, e vendosi atë me dhunë në apartament dhe e përdhunuan atë në mënyrë të përsëritur derisa gruaja shpëtoi, për të kërkuar ndihmë.

Ajo ka treguar përpara hetuesve, se ishte duke pastruar një pallat në Petralona, zonë qendrore të Athinës, kur një shtetas bullgar, e ka tërhequr me dhunë në apartamentin e tij dhe e ka përdhunuar, nga ora 8:00 e mëngjesit të së shtunës, deri në orën 17:00, kur ajo ka arritur të dalë në ballkon e të thërrasë për ndihmë.

Banorë dhe kalimtarë të rastit kanë njoftuar policinë, e cila ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes. Sipas raportimeve, autori, është arrestuar prej efektivëve disa orë më vonë.

Në lidhje me rastin, mbrëmjen e djeshme, rrugët e kryeqytetit grek janë mbushur nga aktivistë për mbrojtjen e grave, të cilët protestuan në lidhje me përdhunimin e 51-vjeçares shqiptare.

Të gjitha sa më sipër ndodhën në një kohë kur vrasja e Caroline 20-vjeçare nga burri i saj mbetet në lajme dhe ndërsa po zhvillohen demonstrata kundër vrasjeve të grave.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here