Në aksident në Xërxe, një qytetar vdes, 3 lëndohen

0

Në Xërxe të Rahovecit ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet. Janë ndeshur dy automjete me ngasës meshkujë. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore kanë pësuar të dy ngasësit e automjeteve dhe dy pasagjerë meshkujë. Të lënduarit janë dërguar në Emergjencën e Gjakovës për tretman mjekësor ndërsa njëri nga ngasësit nga lëndimet e rënda ka vdekur. Ngasësi që ka shpëtuar është arrestuar por, gjendet për shërim në spital nën mbikëqyrje policore. Trupi i pa jetë i viktimës u është liruar familjarëve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here