Ndodhë në Ferizaj:14 vjeçare nuse (video)

0

Në Ferizaj një e vajzë 14 vjeçe u martua me të dashurin e saj 18 vjeçar. Policia martesën e këtyre po e konsideron të paligjshme dhe e kanë proceduar në prokurori.

Vajza L.B. nxënëse në klasën e nëntë nga Ferizaj u martua me 18-vjeçarin Sh. Qorollin nga i njëjti qytet.

Lidhje e tyre u bë e ditur më 2 mars kur babai i vajzës njoftoi policinë për rastin, transmeton Klan Kosova.

Policia thotë se dy të rinjtë po bashkëjetonin në një lokacion të caktuar, kurse familjet janë pajtuar që dy të rinjtë të bashkëjetojnë.

Sipas fqinjëve, dy të rinjtë janë martuar, madje edhe kanë bërë dasmë.

Për më tepër ndiqeni videon përgatitur nga Klan Kosova:

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here