Ndërpritet ndeshja në Podgoricë, malazezët sulmojnë portierin e Rusisë

0

Është ndërprerë loja Mali i Zi-Rusia në kuadër të eliminatareve për Evropianin 2016. Kjo pasi tifozët malazezë po hedhin gjësende në fushë. Situata u tensionua kur u bë një penallti për rusët dhe nuk arritën ta realiojnë. Tifozët malazezë kanë sulmuar me fishekzjarr portierin rus Igor Akinfeev. Akinfeev u qëllua në kokë me fishekzjarr dhe ishte bartur jashtë fushës. Një situatë e tillë nuk u tolerua nga arbitrat, të cilët e ndërprenë ndeshjen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here