Myftiu nga Serbia: Populli serb nuk ka bërë gjenocid

0

Myftiu serb nga Bashkësia Islame e Serbisë, Muhamed Jusufspahiq, ka thënë se nuk është populli serb ai që ka bërë gjenocid, por atë e ka bërë një njëri, Ratko Mlladiq. Zoti na ruajt, populli serb nuk ka bërë gjenocid. Kombi ynë nuk është agresor”.

“Ne përgjigjemi për çdo gjë si individ dhe përgjegjësin, edhe para zotit, e kemi individuale”, ka thënë myftiu Jusufspahiq, transemton Klan Kosova.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here