Mustafa: Nuk kemi marrëveshje me palën serbe, Asociacioni në pajtim me vendimin e Gjykatës

0

Ka përfunduar takimi mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel.

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk ka ndonjë marrëveshje konkrete, por siç raporton RTK, ai ka thënë se puna drejt përpilimit të statutit të Asociacionit do të zhvillohet duke pasur parasyshë vendimin e Gjykatës Kushtetuese.

Mustafa nuk ka qenë konkret në lidhje me atë se kur do të fillojë të hartohet statuti i Asociacionit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here