Musa Halili ishte gjyqtari që e dënoi vetëm 5 vjet Sokol Mjacin

0

Musa Halili, gjyqtari që e “dënoi” me 5 vjet burg Sokol Mjacin për vrasjen e një 13 vjeçari, shkruan Pamfleti. Mjaci krimin e parë e kishte kryer në moshën 15 vjeçare kryen në bashkëpunim me dy djem më të rritur se vetja: vëllëzërit Besnik dhe Edmond Kodra. Ishte shtatori i vitit 2010 kur të tre tentojnë të grabisin një fëmijë të vogël 13 vjeçar ku i kërkojnë që t’ju sjellë një varëse floriri. Djaloshi bën rezistencë: ata e rrahin për vdekje duke e përplasur në gur, e nga dhuna 13 vjeçari ndërron jetë. Trupin e hedhin në lumë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here