Moti sot në Kosovë

0

Gjatë ditës së sotme parashihet mot i vranët dhe vende- vende me mjegull. Gjatë ditës pritet të këtë reshje shiu të cilat më tej do të shndërrohen në borë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi deri 7m/s.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here