Mosmarrëveshjen rreth pronës tenton ta zgidhë me kallash

0

Pas një mosmarrëveshje për një kontest pronësor, një qytetar nga Peja ka shtënë me armë zjarri në drejtim të një qytetari tjetër. Fatbardhësisht, me apo pa dashje ai e ka huqë shenjën dhe nuk është raportuar për të lënduar. Personi i cili e ka përdorë armën është arrestuar dhe më pas me vendim të prokurorit nën akuzën për tentim vrasje është dërguar në burg. Nga i njëjti është konfiskuar arma e llojit AK-47 dhe një karikator i zbrazet. Rasti po hetohet nga njësitë përkatëse policore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here