Moska kërcënon Suedinë me luftë nëse anëtarësohet në NATO

0

Rusia kërcënon me luftë Suedinë se nëse bëhet pjesë e NATO-s. Deklaratën e bari për një të përditshme suedeze, ambasadori rus Viktor Tatarinstev.

Ai tha se Rusia do t’a orientojë ushtrinë kundër Suedisë dhe ndaj saj do të pozicionohen deri raketa atomike.

Tv Klan

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here