Mogherini përfundon me Mustafën

0

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka vazhduar takimin me kryeministrin e Serbisë, Vuçiq.

Takimi është bërë i ditur nga zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kocijançiç, përmes një postimi në Twitter.

Ky takim është duke u mbajtur në kuadër të takimeve për ndërmjetësim të dialogut për normalizim të raporteve mes Kosovës dhe Serbisë, Moghereni, pas atij në formë të ndarë me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, raporton lajmi.net.

Më pas pritet zyrtarja e lartë e BE-së të zhvillojë takim të përbashkët trepalësh me dy kryeministra, Mustafa dhe Vuçiq.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here