Mogherini: Kosova drejt liberalizimit të vizave

0

Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini përmes një postimi në Twitter ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi.

Ajo ka thënë se ky është një lajm i mirë për Prishtinën dhe Kosovës tani është drejt liberalizimit të vizave, transmeton Koha.net.

“Lajm i mirë nga Prishtina, ratifikimi i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. Kosova drejt liberalizimit të vizave për në BE për popullin e saj”, ka shkruar ajo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here