Mjekja greke: Babai shqiptar e goditi vajzën 7 herë me shufër hekuri

0

Një makabritet është cilësuar nga mjekja ligjore, vrasja e 28-vjeçares Anxhelina Petro nga i ati i saj në Korfuz. Mjekja Hrisavgji Kushi ka thënë se vajza është goditur 7 herë në kokë me një shufër hekuri.

“Vajza është goditur të paktën 7 herë në kokë me shufrën e hekurit. Nga këto goditje vihet re tension, urrejtje. Duket se viktima ka ngritur duart për të mbrojtur fytyrën, vazhdonte ta qëllonte dhe në duar. Pastaj ky prind pastroi shtëpinë nga gjakrat, fshehu sendet personale dhe e varrosi në kopsht. Si mundet një prind të jetë kaq gjakftohtë para një akti të tillë? Kjo vrasje më ka lënë pa fjalë, nuk ishte thjesht një incident, ishte shumë e egër, shumë brutale”, ka thënë mjekja ligjore për mediat greke.

Për krimin e rëndë që ka ndodhur në familjen shqiptare ka folur edhe avokati i babait-vrasës, Vasilis Nulezas duke thënë se “media përshkruan gabim tiparet e vrasësit”.

Avokati ka thënë se 52-vjeçari kishte një dashuri patologjike për të bijën.

“Vajza i kërkonte që mos të ndërhynte shumë në jetën e saj. Viktima ishte larguar nga nëntori 2017 nga shtëpia, për të jetuar e pavarur, pa e informuar për jetën që bënte. Këtë nuk e duronte dot klienti im, besoj se është çështje e psikologjisë së tij. Nuk kishte ushtruar dhunë më parë, e donte vajzën e tij. Është i dërrmuar psikologjikisht dhe nuk besoj se do ja dalë mbanë me procesin gjyqësor. Nuk ishte vrasje me paramendim, ndodhi në tension e sipër, pas një debati të ashpër”, pohoi avokati.  

4 janar 2018 (gazeta-Shqip.com)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here