Ministri Valon Murati:”Mos ta politizojmë diasporën”

0

Ministri i Diasporës, Valon Murati ka paralajmëruar se do të ketë rishikim të procesit të regjistrimit të diasporës.

Ai ka thënë se në këtë proces ka ndikuar bllokada politike e vitit të kaluar. Sipas Muratit regjistrimi i diasporës është i rëndësishëm dhe duhet të shihet si projekt shtetëror nga të gjitha partitë politike.

Ai ka kërkuar mos të politizohet diaspora dhe se politika ditore në Kosovë mos të kenë reflektim tek mërgata.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here