Ministri Shala thyen akullin, bëhet qeveritari i parë qe e viziton Malishevën

0

MALISHEVË, 23 JANAR – Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe ministër i Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Kujtim Shala e ka vizituar të premten Malishevën. Ai kështu është bërë ministri i parë i Kabinetit të ri qeveritar i cili e ka vizituar Malishevën, komunën e vetme në vend ku pushtetin e mban Nisma për Kosovën. Në një takim që ai ka pastur me kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn dhe stafin e tij, ka premtuar mbështetje për sektorin që e mbulon.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here