Milan i interesuar shumë seriozisht për Granit Xhakën

0

Silvio Berlusconi dhe Adriano Galliani po punojnë në ringjalljen e Milanit.

Trajneri italian, Carlo Ancelotti, është drejt rikthimit te skuadra ku mori famë, Milan.

Silvio Berlusconi dhe Adriano Galliani janë duke punuar në rikthimin e Ancelottit dhe bashkë me të do të sjellin në skuadër edhe disa përforcime të mëdha.

Mario Mandzukic, Jackson Martinez, Ilkay Gundogan dhe mesfushori prishtinas i Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka, janë lojtarët që mund ta veshin fanellën rossonere në stinorin tjetër, shkruajnë mediat italiane. 

Xhaka pati një stinor fantastik me Borussian në Bundesligë, duke zgjuar interesimin e shumë skuadrave të mëdha evropiane.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here