Milaim Zeka i ashpër me Vetëvendosjen, thotë se kanë logjikë si të Millosheviqit dhe ia kalojnë ISIS-it

0

Analisti Milaim Zeka, pas hedhjes së vezëve nga aktivistë të Vetëvendosjes në drejtim të ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, e ka quajtur këtë lëvizje më të zezë se sa qeveria aktuale.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se VV-ja në mënyrën se si shanë dhe kërcënon, shumë ia kalojnë ISIS-it.

Lexoni postimin e plotë të Zekës:

A e dini pse e bera shkrimin dje per VV?!

Veq me pa populli se keta jane ma te zi se qeveria! Veq shikoni cfare talibancash jane. Keta ne menyren se si shajne, si kercenojne, shume ja kalojne ISIS-it.

Pse e rrexojne Isen dhe Hashimin keta zhapina, keto hardhuca, qe hyjne e dalin mbi rrasa sahere nxene dielli, besoni qe kurr jo.

Populli i shkrete e din fare mire qe kjo qeveri, bashke me ato te kaluarat, s kane lane gja te keqe pa i ba ketij vendi. Ama e din qe me ardhe keta talibancat ne pushtet, hala ma keq ka mu ba.

Keta e kan logjiken e Milloshevicit: cdo kush qe ashte kunder VV, na duhet ta shajme, ta fyejme, ta pshtyjme, mundesisht, nese kemi bythe, edhe ta varim ne litar.

Me pelqeu dje shkrimi i nje djali te VV: Paskan ra ne hundelesht.
Cka ke me thane per ata njerez qe e gjuajne me gure policin e shtetit te vet?!!!

Cka ke me thane per ate rrace njerezish qe nje vend te shkaterruar nga qeveria, dojne me shkaterru hala ma keq?!!!

Pritni more, dilni ne zgjedhje edhe provoni vezet, a i keni taze, apo klluqe?!!!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here