Messi rrezikon që të përfundojë në burg

0

Lionel Messi vazhdon të mbetet nën hetim për lidhje të mundshme me një kartel meksikan droge dhe për pastrim parash, shkruan gazeta “ElMundo”.

Sipas kësaj të përditshmeje, fondacioni i Messit, e cila organizon ndeshje bamirësie në Amerikën Latine dhe në Shtetet e Bashkuara, është vënë në dyshim për pastrimin e parave tëkartelit të drogës, Valencia, një nëndegë e kartelit famëkeq Sinaloa.

Sipas “El Mundo”, hetuesit po shikojnë mundësinë nëse disa lojtarë ku përfshihen edhe shokët e skuadrës së Messit te Barcelona, Jose Manuel Pinto, Dani Alves dhe Javier Mascherano, mund të kenë përfituar në mënyrë të fshehtë nga ndeshjet e bamirësisë, duke bërë evazion fiskal. /Albeu.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here