Messi e Ronaldo dy lojtarët më të shtrenjtë në pozitat e tyre

0

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mbeten lojtarët më të shtrenjtë në pozitën e vet.

Sipas TransferMarkt kjo është lista e lojtarëve më të shtrenjtë për nga vlera në poziten e vet:

GK – Manuel Neuer – 45 milion €
SWP – Younouss Diatta – 175 mijë €
CB – Jérôme Boateng, Gerard Pique dhe Sergio Ramos – 40 milion €
LB – David Alaba – 38 milion €
RB – Danilo dhe Dani Carvajal – 25 milion €
DMF – Sergio Busquets – 45 milion €
CMF – Paul Pogba – 55 milion €
LMF – Senad Lulic – 14 milion €
RMF – Aleksandr Samedov – 7 milion €
AMF – James Rodríguez – 80 milion €
LWF – Cristiano Ronaldo – 120 milion €
RWF – Lionel Messi – 120 milion €
SS – Thomas Müller – 55 milion €
CF – Luis Suárez – 80 milion €.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here