Messi bën historinë, për të pestën herë më i miri në botë

0

Superylli i Barcelonës, Leo Messi ka fituar Topin e Artë për vitin 2015, duke u shpallur për herë të pestë futbollisti më i mirë në botë.

Messi tashmë është histori e futbollist botërorë, duke u bërë futbollisti i parë që shpallet 5 herë më i mirë në planet.

Messi këtë edicion mposhti konkurrencën e Cristiano Ronaldos, i cili këtë çmim e kishte fituar në dy edicionet e fundit dhe Neymarin, me të cilin kanë ndarë së bashku sukseset e Barcelonës.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here