Messi arrinë lojën e 500-të në FC Barcelona

0

Lionel Messi i ka uruar simpatizuesit e tij për fitoren e fundit më 2015 që shënoi Barcelona ndaj Real Betisit me 4:0 dhe njëkohësisht për lojën e tij të 500-të në Klubin e Futbollit Barcelona.

“Urime për fitoren dhe për arritjen e lojës së 500-të me KF Barcelona. Falemenderit të gjithë atyre që më ndihmuan këto vite”, ka shkruar Messi.

Barcelona në ndeshjen e fundit të këtij viti ka mposhtur Real Betisin me rezultat 4:0 në Camp Nou.

Suarez shënoi dy gola në këtë takim, Messi një teksa mysafirët shënuan një autogol, ishte Heiko Ëestermannaty ai që qoi topin në rrjetën e gabuar.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona përfundoi vitin 2015 në krye të La Ligës me 38’të pikë të tubuara, aq sa ka edhe Atletico Madridi, por katalanasit kanë një ndeshje më pak të zhvilluar

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here