Mësoni kush është ajo që theu zemrat e botës me lotët për Eriksenin

0

Ndeshja e parë që korrespondon me Grupin B të Euro 2021 midis Danimarkës dhe Finlandës na la të tronditur nga zbehja e tmerrshme e Christian Eriksen, lojtar i ekipit kombëtar danez.

Pavarësisht nga momentet e pasigurisë së përjetuar në fushë, futbollisti është i qëndrueshëm në spital dhe të gjitha informacionet për gjendjen e tij shëndetësore janë shumë optimiste.

Eriksen, i cili aktualisht luan për Inter Milan, ndan jetën e tij me Sabrina Kvist Jensen të cilën ai e klasifikon si “dashuria e madhe e jetës së tij”.

Futbollisti 29-vjeçar dhe Sabrina e kanë njohur njëri-tjetrin që kur ishin shumë të vegjël, megjithëse vetëm në vitin 2012 ata filluan një marrëdhënie kur ai po luante për Ajax.

Muajt ​​e parë të martesës së tyre jetuan në distancë pas nënshkrimit të Christian nga Tottenham pasi ajo nuk e mendoi idenë për të shkuar të jetonte me të në Londër pa përfunduar më parë studimet e saj të parukerisë në Danimarkë.

‘Ne e kemi njohur njëri-tjetrin për një kohë të gjatë, por nuk kemi qenë në një marrëdhënie nga fillimi,” rrëfeu Eriksen në deklaratat për “Gazzetta dello Sport”. Me të mbërritur në Londër, Sabrina punoi për një kompani të modës dhe gjithashtu kreu veprime të ndryshme me një fondacion që ndihmon fëmijët që jetojnë në varfëri.

Ajo është karakterizuar gjithmonë duke mbajtur një profil shumë diskret, në hijen e partnerit të saj. Në fakt, llogaritë e tyre të ndryshme në media sociale nuk janë të hapura për publikun. Në Instagram, ai ka pranuar vetëm 292 ndjekës, përfshirë familjen e tij dhe më të afërmit. Dhe është se e dashura e Eriksen siguron që ajo nuk është profili tipik i një “gruaje futbolliste”.

Sabrina dhe Christian ende nuk kanë shkuar në altar pas gati dhjetë vjet marrëdhënie dhe për momentin nuk kanë ndërmend të organizojnë një martesë.

Sigurisht, çifti ka formuar një familje të bukur me dy fëmijët e tyre: Alfred i lindur në 2018 dhe më i vogli nga Eriksen që erdhi në botë vitin e kaluar. Familja jeton në Hamstead, një nga lagjet më ekskluzive në Londër, megjithëse ata gjithmonë e kanë njohur që nuk po përshtaten mjaft me jetën në Angli.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here