Mësojeni kush është mbreti i ushqimeve tajlandeze

0

Kuzhina tajlandeze është tepër krijuese, një përzierje aromash, një shumëllojshmëri ngjyrash dhe balancimi midis 5 shijesh : e kripura, e ëmbla, e tharta, e hidhura dhe aromatikja, transmeton Ejani.
Ushqimi tajlandez më tepër përbëhet prej perimeve të freskëta dhe orizit, mish viçi, pule ose fruta deti, etj. Buka nuk perdoret, në vend të saj përdoren makaronat ose orizi.
Kerri me qumsht kokosi është mbreti i të gjithë ushqimeve tajlandeze.

taj3

taj2

taj1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here