Merkel e Mustafa bisedojnë të martën rreth marrdhënjeve Kosovë-BE  

0

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, do të qëndrojë të martën, më 30 qershor në Berlin, me ftesë të kancelares gjermane Angela Merkel.

Lajmi është konfirmaur në faqen zyrtare të kancelares Merkel, raporton Arta TV.

“Kancelarja Merkel pret në takim kryeministrin e Republikës së Kosovës Isa Mustafa. Temë e diskutimit janë marrëdhëniet bilaterale, gjendja në Kosovë dhe marrëdhëniet e Kosovës me Bashkimin Evropian”, thuhet në kalendarin e agjendës së saj për datën 30 qershor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here