Mërgim Mavrajt i vdes babai

0

Qendërmbrojtësit të Shqipërisë, Mërgim Mavraj i ka vdekur babai. Lajmi është konfirmuar nga klubi i vendlindjes së tij, Istogu. Mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj i ka vdekur babai.

Ai vuante nga një sëmundje dhe ishte i shtruar në një spital të Frankfurtit në Gjermani.

Lajmi bëhet i ditur edhe nga faqja zyrtare e KF Istogut, klub ky që vjen nga vendlindja e Mavrajt.

Për vdekjen e babait të Mërgimit ishte raportuar edhe pas ndeshjes Shqipëri – Armeni.

Por, mbrojtësi e mohoi menjëherë duke thënë se babai i tij është ende i gjallë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here