Meha i tregoi Shakohoxhës se si shënon gol nga gjuajtja e lirë VIDEO

0

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Alban Meha njihet si specialist i goditjeve të lira.

Meha ka ditur shpeshherë të shënoi gola fantastik nga goditjet e lira dhe kështu është krahasuar me lojtarë të mëdhenj që shënojnë nga këto pozita.

FIFA ka publikuar listën e nëntë lojtarëve më të mirë, përsa i përket gjuajtjeve të lira, ku krahas Lionel Messit dhe dhe Andrea Pirlos, spikat emri i futbollistit shqiptar Alban Meha.

Ja cfarë shkruhet në përshkrimin për këtë lojtar.

Vend i nëntë: Alban Meha

“Aktivizohej në ligën e dytë gjermane (tani në Konyaspor) por ka një gjuajtje me precizitet 71%. Ka kaluar edhe Marco Reusin, ndërsa është krenari për ekipën ku luan. Gianni de Biazi s’do e ketë të vështirë cilin ta caktojë për goditjet standarde”

Meha i kishte treguar Super Sportit se si realizohen gjuajtjet e lira.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here