Mediat serbe fajsojnë Danimarkën për rastin me Shqipërinë

0

Mediat serbe vazhdojnë të shkruajnë për vendimin e CAS-it, i cili ia dha fitoren në tavolinë Shqipërisë ndaj Serbisë.

Madje, portali “Kurir” e fajëson Danimarkën, duke shkruar se danezët i kanë ushtruar presion CAS-it për një vendim të tillë, duke aluduar se kështu vendi i dytë do të përcaktohet nga ndeshja në Kopenhagë mes Danimarkës dhe Shqipërisë.

Një aludim i tillë bëhet edhe nga fakti se ishin mediat daneze ato që publikuan lajmin para vendimit zyrtar për fitore në tavolinë të Shqipërisë.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here