Mediat serbe e politizojnë sportin: nuk ia përmendin emrin Xherdan Shaqirit

0
Në ndeshjen e mbrëmëshme në mes Interit dhe Sampdorias në kampionatin italian të futbollit, ishte futbollisti Xherdan Shaqiri autori i njërit nga dy golat e fitores së Interit.Derisa mediat botërore e interpretuan golin e Shaqirit si një nisje të mirë në ekipin e Interit, mediat serbe e politizuan sportin/futbollin duke e injoruar edhe emrin e Xherdan Shaqirit, kosovarit shqiptar që para disa ditësh u transferua nga Bayern Munchen te Interi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here