Mediat serbe akuzojnë Ramush Haradinajn për “dhënie të urdhërit” të aksionit të Kumanovës

0

Mirsad Ndrecaj,sipas mediave serbe është personi që vrau tre polic maqedonas me bombë.Krejt kjo ndodhi në momentin kur grupi i armatosur po dorëzohej.Mirsad Ndrecaj,i ashtuquajturi komandant “Nato” gjatë dorëzimit hodhi pas tij bombën në zjarrin e së cilës u vranë tre polic:Boban Ivanoviç,Ismedin Osmani dhe Goran Ilievski.

312

Gjithnjë sipas mediave serbe Mirsad Ndrecaj është nga Gjakova,ishte person i afërtë me kryetarin e AAK-së Ramush Haradinaj,i cili “dha urdhër për aksionin e luftëtarëve shqiptarë në Kumanovë”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here