Mediat malazeze për ratifikimin e demarkacionit nga Kuvendi i Kosovës

0

Opinioni malazez është njoftuar nga çasti në çast për zhvillimet në Kuvendin e Kosovës rreth ratifikimit të Marrëshejs kufitare Kosovë – Mali i Zi.

Mediet online, si rtcg,vijesti etj, kanë raportuar për të gjitha përpjekjet për t’u votuar demarkacioni dhe krahas kësaj edhe me gazin lotsjellës që u hodh katër herë në Kuvend, transmeton Koha.net.

“Kuvendi i Kosovës gjatë një seance të jashtëzakonshme ka ratifikuar Marrëveshjen për demarkacion të kufirit me Malin e Zi”, njofton televizioni kombëtar rtcg duke përmendur numrin e deputetëve që i kanë thënë po marrëveshjes.

Edhe Vijestionline ka njoftuar për miratimin e demarkacionit duke përkujtuar seancat e deritashme që kanë dështuar rreth tij.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here