Media serbe: Vuçiç e Rama si Boro e Ramizi

0

Vizita zyrtare e kryeministrit të Serbisë Aleksandër Vuçiç në Shqipëri, veç kritikave ka marrë edhe vlerësime pozitive nga mediat serbe. Në një prej të përditshmeve serbe, takimi i dy kryeministrave Rama dhe Vuçiç cilësohet si pozitiv.
Në shkrimin e medias serbe, Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiç cilësohen si Boro Vukmiroviq e Ramiz Sadiku, simbole të vëllazërimit dhe bashkimit, në ish-Jugosllavi.
Ky krahasim iu vendos dy liderëve, pas gatishmërisë së tyre për bashkëpunim mes dy shteteve dhe popujve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here