Me çfarë rezultati përfundoi ndeshja hendbollistike Kosovë-Serbi?

0

Vashat kosovare në hendboll kanë humbur nga Serbai me rezultat të thellë 40:12.

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll U- 19 për vajza ka humbur nga Serbia, pasi është mposhtur me 28 pikë diferencë 40:12.

Vashat kosovare për asnjë moment nuk kanë qenë të denja në këtë takim dhe kjo u pa që në pjesën e parë, e cila përfundoi me rezultat 19:06.

Në pjesën e dytë kosovaret vazhduan me ritëm të njëjtë ku shënuan sërish 6 pikë, ndërsa serbet 21 pikë.

Kjo nuk është ndeshja e fundit për Kosovën, pasi do të luaj edhe kundër Rumanisë dhe Sllovakisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here