Mbrojtësi shkupjan Sedat Berisha e filloi me Bursasporin

0

Mbrojtësi shkupjan, Sedar Berisha, që nga sot edhe zyrtarisht është futbollisti i ri i skuadrës turke Bursaspor, i cili pasi ka kaluar me sukses testimet mjekësore, është prezantuar si përforcim i madh i këtij ekipi që garon në superligën turke.

Mediat turke kanë njoftuar se Berisha ka filluar përgatitjet për të luajtur kundër Portos. Edhe vet shkupjani i cili karrierën futbollistike e kishte filluar në ekipin e FC Shkupi, përmes profilit të tij në “Facebook” ka njoftuar se tani më i kaloi të gjitha testimet dhe ndjehet i lumtur. portalb

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here