Matoshi: Faljani fjalët Jabllanoviqit po jo edhe “Trepçën”!

0

Publicisti Halil Matoshi ka kërkuar që t’i falen ministrit për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Aleksandër Jabllanoviq, fjalët fyese në drejtim të nënave të të zhdukurve, pasi i njëjti ka kërkuar sot falje. Por Matoshi ka thënë që Serbisë nuk duhet t’i falet edhe kombinati “Trepça”.

“Jablanoviqi u lypi t’falun nanave gjakovare. OK. Te fortit falin! Falnja Jablanovicit njat ‘kabahat’ si qun i ri qe asht, po kjo s’do me thane me ia fale edhe Trepcen!!!”, ka shkruar Matoshi.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here