Martohet çifti më i vjetër në botë

0

Kjo është martesa më e vjetër në botë, ceremonia është zhvilluar në Britaninë e Madhe ku është martuar 103-vjeçari GeorgeKirby me 91-vjeçaren Dorin Laki.

Çifti britanik ka arritur të vërë një rekord të ri Guinness, i cili prej vitit 2002 mbahej nga francezët Dransoa Fernandez dhe Madeleine Francine.

Pas 27 vitesh së bashku, GeorgeKirb dhe Dorin Laki u martuan në hotel në pronë të djalit të Georget, në shoqërinë e të afërmve dhe miqve të ngushtë. /albeu.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here