Marku para meçit të sontëm me Charlton, thumbon Conor Benn: “Frikacak”

0

Conor Benn është quajtur frikacak nga Florian Marku derisa ky i fundit ka vlerësuar rivalët e peshave të lehta.
Florian Marku: “Unë nuk jam si Conor Benn, i cili zgjedh njerëz që kanë humbur gjashtë, shtatë, tetë herë”.

Marku ndeshet sonte me rivalin e tij britanik Rylan Charlton.
Florian Marku e deklaroi veten si më të mirin e peshave të lehta përpara luftës së sontme.
Conor Benn është cilësuar si “frikacak” nga Florian Marku, i cili akuzoi rivalin e tij britanik për forcimin e reputacionit të tij të pamposhtur me kundërshtarë më të dobët.

Edhe para se të shkelte në mes të litarëve, Marku ka nxitur grindjen e tij të ndezur me Benn, duke dhënë një vlerësim të ashpër të rekordit të përsosur profesional të 24-vjeçarit të peshave të lehta i cili ka 17 duele dhe poaq fitore, 11 prej të cilave me nokaut.

Marku përballet me Rylan Charlton në The SSE Arena në Wembley.
“Unë nuk jam si Conor Benn, i cili zgjedh njerëz që kanë humbur gjashtë, shtatë, tetë herë”, tha Marku për Sky Sports, përcjellë portali ONLINE.

“Jo, kundërshtarët e mi janë të pamposhtur. Ata nuk humbasin lehtë”.

Benn “prodhoi” fitoren më të mirë në karrierë në luftën e tij të fundit kundër Sebastian Formella, i cili ishte rrahur vetëm një herë më parë nga Shawn Porter, një ish-kampion bote.

Por Markut nuk i bëri përshtypje dhe dha një përgjigje thumbuese kur i thanë të përshkruante Benn me një fjalë.

“Frikacak”, i tha ai Sky Sports-it, përcjellë portali ONLINE.

Marku duroi “njollën” e parë në karrierën e tij profesionale në dhjetor, pasi dueli i tij u mbyllë me një barazim të diskutueshëm me Jamie Stewart, megjithëse ai ende është zotuar të dominojë divizionin.

Marku reagoi me mosbesim pasi u mbyllë dueli i tij me barazim nga Jamie Stewart.
“Në mendjen time, unë jam më i miri. Nuk ndiej se askush nuk është më i mirë se unë,” tha ai.

“Nuk më intereson se çfarë thonë njerëzit. Njerëzit mund të thonë çfarë të duan. Për mua, unë jam shumë i sigurt, dhe nëse nuk je i sigurt në lojë si boksi, je në një sport të gabuar. Unë hyj atje, nuk mendoj se djali tjetër mund të më mundë. Unë nuk mendoj as një përqind kështu”.

Charlton u shfaq kërcënues në luftën e tij të fundit, me një nokaut dërrmues ndaj kundërshtarit të pamposhtur Joe Laws, por Marku e ka nxitur kundërshtarin e tij që godet fort, të qëndrojë dhe të llogaris.

Charlton e plandosi 3 herë Joe Laws duke e dërmuar atë.
“Për Rylan Charlton, unë mendoj se ai është i fortë, por jo më i fortë se unë, kurrë”, tha Marku.

“Ai është shumë i ngadaltë për mua, për stilin tim. Jo teknik. Ai ka vetëm kroshe dhe aperkat. Ju nuk mund ta tregoni teknikën tuaj me dikë që vrapon. Nëse e shihni, të gjithë kundërshtarët e mi po vraponin në ring rreth meje. Askush nuk qëndroi afër për të luftuar. Shpresoj që Rylan të qëndrojë dhe të tregoj aftësitë e mia në boks.”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here