Marko Djuric: Të martën, bisedimet për Asociacionin

0

Shefi i Zyrës Serbe për Kosovën, Marko Djuric, ka thënë se më në fund të martën do të fillojnë bisedimet Prishtinë-Beograd për themelilimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë.

Duke folur për RTS, Djuric ka theksuar se në delegacionin e tyre do të ketë edhe përfaqësues të serbëve të Kosovës dhe se bisedimet për ASK-në janë shumë të rëndësishme. / RTK

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here