Maqedoni:MPB thotë se e kemi tërësisht situatën nën kontroll

0

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Ivo Kotevski tha se terreni përreth karaullës së Gushincës është siguruar dhe krijon kushte për inspektim të qetë dhe të sigurt, transmeton TetovaSot

Kotevski ka thënë se ka biseduar edhe autoritetet e Kosovës dhe se nesër pritet të zhvillojë takime edhe në nivelin më të lartë.

Sipas tij, komunikimi dhe takime do të ketë edhe me forcat serbe të sigurisë. Karaulla në Gushincës u sulmua nga një grup i armatosur, për të cilët pretendohet se kanë qenë 40 persona nga Kosova.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here