Luis Enrique, trajneri më i mirë i vitit 2015

0

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique është shpallur trajneri më i mirë i vitit nga FIFA, pas sukseseve me skuadrën e tij në Spanjë dhe Evropë.

Enrique ka udhëhequr skuadrën e tij drejtë 5 titujve, duke dominuar kështu futbollin evropian.

Ai për këtë çmim ka mposhtur trajnerin e Bayern Munichut, Pep Guardiola dhe atë të Kilit, Jorge Sampeoli. /Express

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here