Luis Enrique: E mposhtëm Realin më të mirë

0

Luis Enrique është shprehur se Barcelona arriti ta mbyllte kampionatin në kampionat më lart nga Reali më i mirë i viteve të fundit. Strategu i Barcelonës në këtë mënyrë kërkon të vlerësojë edhe më shumë punën e bërë nga ekipi i tij.

“Ky është një sezon që tregon se ne kemi bërë gjëra të mira gjatë gjithë sezonit. Mund të kishim marrë dhe më shumë pikë, por kur mendon se ky Real ishte më i miri i disa viteve të fundit, atëherë ndryshon mendim. Ata kanë luftuar dhe na i kanë vështirësuar gjërat”, theksoi Enrique.

Më tej në intervistën e tij strategu i Barcelonës qetësoi të gjithë tifozët duke deklaruar se Suarez do të jetë në finalen e Kupës dhe të Champions League.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here