Luftë në qiell në mes avionëve rus dhe turk

0
Dramë në qiell. Të shtunën avionët bombardues turq janë zënë në ajër me ata rusë, në hapësirën ajrore të Sirisë, në kufi me Turqinë, pasi kanë hyrë pa paralajmërime.
Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, ky incidenti ka ndodhur për shkak të mungesës së koordinimin të ushtrive të ndryshme që po kryejnë sulme aty.
“Avionët rusë janë detyruar që të kthehen prapa”, ka njoftuar Ministria e Punëve të Jashtme në Ankara.
Pas kësaj menjëherë ka reaguar ambasadori rus, duke thënë se një incident i tillë nuk duhet të ndodhë më, përndryshe “mund të shndërrohet në një incident të padëshirueshëm”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here