Luan Krasniqi e takon Ismail Kadarenë

0

Boksieri i njohur shqiptar Luan Krasniqi ka takuar shkrimtarin e njohur Ismail Kadare. Sipas Krasniqit,Luani1 ata janë takuar në lokalin emri i të cilit i është vendosur në titull një romani të Kadaresë si dhe kanë biseduar për të. “Aty ku ju vendosë titulli i librit më të ri “Mëngjeset në Kafe Roststand” e pimë kafen me mikun tim Vilson Mirditën për të vazhduar me vonë bisedën me autorin e librit, të madhin Kadare. Një kënaqësi dhe inspirim i veçantë. Kombi shqiptar është i privilegjuar që ka një personalitet të tillë!, ka shkruar Krasniqi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here