Lojtarët zviceranë nuk i duan kosovarët në skuadër

0

Futbollistët me prejardhje zvicerane po deklarohen kundër lojtarëve emigrantë të skuadrës së tyre.
Mediat helvetike raportojnë se në skuadër po ka pakënaqësi, pasi zviceranët nuk duan jo-zviceranë në Përfaqësuesen e tyre.
Pjesë e Zvicrës për momentin janë Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Admir Mehmedi, Granit Xhaka, Blerim Xhemaili e Pajtim Kasami.
Asnjë nga këta të fundit nuk e këndon himnin zviceran para ndeshjeve dhe kjo ka bërë që zviceranët si Diego Benaglio e Stephen Lichtsteiner të ndihen të pakënaqur.
/GazetaExpress/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here