Lituania në finale të Eurobasketit, Serbia në shok

0

Tronditet Serbia, Lituania në finale të EuroBasketit.  67:64 për Lituaninë ka përfunduar ndeshja gjysmëfinale.

Kombëtarja e Lituanisë, e dominoi dhe i fitoi me pikë të konsiderueshme të epërsisë çerekun e parë dhe të tretë, të cilët edhe i ndihmuan në këtë sukses të madh.

Në finale, Lituania do të përballet me Spanjën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here