Lind fëmija i parë në vitin 2016, është djalë

0

2016-a në Kosovë erdhi me lindjen e një djali në klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

22-vjeçarja, Jetmira Sopjani nga Fushë Kosova është nëna e cila sjelli në jetë fëmijën e parë të këtij viti në orën 00:00.Sopjani, nëna e foshnjës së porsalindur, për emrin e të cilit nuk ka vendosur ende, tha se ndihet mirë me shëndet dhe shumë e lumtur, raporton KosovaPress.

Të pranishëm, për ta uruar nënën e foshnjës, ishin edhe drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) dr. Curr Gjocaj dhe Lirije Beqiri, drejtoreshë e Infermierisë në QKUK.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here