Lëndohet Xherdan Shaqiri

0

Mark Hughes e ka pranuar se Xherdan Shaqiri është i lënduar.

Menaxheri i Stoke Cityt, Mark Hughes e ka pranuar se Xherdan Shaqiri ka pësuar një lëndim dhe e konfirmoj se do të mungoj në ndeshjen e ardhshme.

Ai tha se Shaqiri së paku do të mungoj 10 ditë e ndoshta edhe më shumë.

“Ai do të mungoj në ndeshjen e së shtunës. Ndoshta do t’i duhet më shumë se 10 ditë pushim dhe kjo është shumë keq, pasi ai sapo ishte përshtatur në Premierligë”, tha Hughes për faqen e Stoke Cityt.

“Ai do të mund të na ndihmonte në ndeshjen kundër Norwichi, por fatmirësisht në fund nuk kishim nevojë, pasi morëm tre pikë”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here