Lëndohet Krasniqi, Brahmer ruan titullin

0

Jurgen Brahmer e ka ruajtur titullin e kampionit në boks. Kjo pasi gjyqtari dhe mjekët e ndërprenë meçin në raundin e nëntë, ku Haxhi Krasniqi u lëndua. Të gjitha raundet e tjera ishin të barabartë, ku herë dominonte njëri e herë tjetri, me përjashtim të raundit të nëntë ku Krasniqi pësoi një nokdaun. Dueli ndërmjet Haxhi Krasniqit dhe Jurgen Brahmerit ishte për titullin e kampionit të botës në WBA.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here